Fyrgång V5

Uttagningen rids med upp till fem ekipage på ovalbanan. Hästarna visar de fyra gångarterna på speakerns kommando.
1. Valfritt tempo tölt
2. Långsam- till mellantempo trav
3. Mellanskritt
4. Långsam- till mellantempo galopp


NUM     GR.      H/V       F          ID         DELTAGARE


01      01          V       RÖ         017    Kerstin Buvattne – Gladur från Lermansbo

176    01          V       BL         003    Tilda Högberg [J] – Vefur från Solmansgården

177    01          V       VI           012    Sofie Karlsson – Eyvindur  Eyvindarmúla

 

178    02          H       RÖ         020    Fanny Stiernelöf – Leò  Lycke

179    02          H       BL         009    Åsa Sörlin – Dis från Solberg

180    02          H       VI           002    Lena Åberg – Gandur frá  Mosfellsbæ

 

181    03          V       RÖ         008    Mikaela Andersson – Dimma  Från  Attorp

182    03          V       BL         034    Helen Berg – Vorbodi Från Granmyra

183    03          V       VI           026    Elin Berglund – Snotra  Solmansgården

 

184    04          V       RÖ         022    Karin Tolfsson – Oliver Från Soler

185    04          V       BL         029    Maria Åmberg – Sunna från Stockbäcken

186    04          V       VI           018    Christine Börresen – Hylling frá Garðabæ

 

187    05          H       RÖ         010    Ida Nilsson – Dokka från Gilletunna gård

188    05          H       BL         030    Malin Eriksson – Sveifla Frá Hrísdal

189    05          H       VI           028    Hanna Svensson – Stulka från Östra Greda

 

190    06          V       RÖ         019    Sarah Alverblad – Ida från  Ådalen

191    06          V       BL         016    Louise Röjbro – Gefjun Frá Flögu

192    06          V       VI           027    Kajsa Janmark – Stakkur  från Hökebo

 

193    07          H       RÖ         015    Susanne Larsson – Frökk frá  Selfossi

194    07          H       BL         033    Lars Stiernelöf – Vonardis   Velli II


Våra sponsorer